OBILJEŽEN DAN OPĆINE POLIČNIK

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 28. kolovoza 2023. godine, uoči blagdana Glavosjeka sv. Ivana Krstitelja, zaštitnika Općine Poličnik te 30. obljetnice njezina osnutka, nazočili su svečanom obilježavanju Dana Općine Poličnik.

Svečano obilježavanje započelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred središnjeg križa kod crkve sv. Nikole u Poličniku. Počast poginulim braniteljima odali su članovi njihovih obitelji, suborci, predstavnici UHDDR Poličnik, predstavnici Hrvatske vojske, predsjednik Općinskog vijeća Darijo Buljat, načelnik Davor Lončar, Župan zadarske županije Božidar Longin, ministar regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić te ostali uzvanici i mještani.

Nakon odavanja počasti, uslijedilo je otvorenje radova na izgradnji komunalne infrastrukture u stambenoj zoni Grabi.

Svečanost obilježavanja Dana Općine Poličnik nastavila se u Centru za razvoj i edukaciju gdje je održana svečana sjednica Općinskog vijeća koju je otvorila klapa Koporan. Svečanoj sjednici nazočili su mnogi visoki predstavnici lokalne i regionalne samouprave te saborski zastupnici.

Podsjećamo, Općina Poličnik je 28. kolovoza 2015. godine dodijelila Nagradu Općine Poličnik 7. gardijskoj brigadi „Puma“ za izniman doprinos u obrani Općine Poličnik i Republike Hrvatske.

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nakon obilježavanja Dana Općine Poličnik, obišli su mjesta stradavanja pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ u Suhovarama i selu Drače te su paljenjem svijeća na spomen obilježju poginulim hrvatskim braniteljima u Suhovarama odali počast poginulim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“ i hrvatskim braniteljima.

Ovim putem srdačno se zahvaljujemo žiteljima Općine Poličnik i načelniku Davoru Lončaru te županu Zadarske županije Božidaru Longinu na pozivu i gostoprimstvu te se nadamo daljnjoj dobroj suradnji.

 

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • C

  C

 • D

  D

 • D1

  D1

 • E

  E

 • E1

  E1

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.