SUSRET POVIJESNIH POSTROJBI U VARAŽDINU

 • Published in NOVOSTI

Povijesni postroj 7. gardijske brigade „Puma“ i ove je godine, dana 09. rujna tradicionalno sudjelovao na Susretu povijesnih postrojbi koji organizira Varaždinska građanska garda.

Susret povijesnih postrojbi u Varaždinu održava se povodom obilježavanja velike bitke koja se održala 11. rujna 1848. godine u neposrednoj okolici Varaždina, a povod je bilo oslobađanje Međimurja od mađarske okupacije. U vojsci od 55 tisuća vojnika sudjelovalo je i 527 pripadnika Varaždinske građanske garde.

Varaždinska građanska garda ove je godine ugostila 23 povijesne postrojbe iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Austrije i Njemačke. Sudionici susreta održali su mimohod gradskim ulicama. Nakon polaganja vijenaca i paljenja svijeća kod Križa branitelja na Trgu slobode te postrojavanja na Trgu kralja Tomislava, ispred Gradske vijećnice Grada Varaždina, zapovjednik Varaždinske građanske garde Dalibor Herceg predao je prijavak nadzapovjedniku Varaždinske građanske garde, gradonačelniku grada Varaždina. Gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj održao je tradicionalni prijem za predstavnike povijesnih postrojbi povodom 22. Susreta povijesnih postrojbi u Varaždinu gdje je pozdravio sve sudionike i zahvalio im na dolasku.  

Nakon postrojavanja i prijema, povijesni postroj uputio se na zapadno grabište Starog grada gdje su izvedeni glasni pucnjevi u povodu obilježavanja 175. obljetnice bitke u okolici Varaždina te Susreta povijesnih postrojbi.

Ovim putem, zahvaljujemo se Varaždinskoj građanskoj gardi na pozivu i organizaciji ove velike manifestacije.

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B5

  B5

 • C

  C

 • C1

  C1

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • E

  E

 • F

  F

 • F1

  F1

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.