ODRŽANA MANIFESTACIJA 26. SUSRETI ZA RUDIJA TE OBILJEŽENA 32. OBLJETNICA POSTROJAVANJA PRVE NAORUŽANE POSTROJBE 104. BRIGADE ZNG VARAŽDIN

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 10. rujna 2023. godine prisustvovali su letačkom programu „26. susreti za Rudija“ u Gornjoj Stubici i obilježavanju 32. obljetnice postrojavanja prve naoružane postrojbe 104. brigade ZNG Varaždin u Zelendvoru.

„Ja sam Hrvat, ne mogu pucati i neću pucat' na Hrvate.“ Rudolf Perišin

U Gornjoj Stubici održan je spektakularni aeromiting, središnji događaj ovogodišnje, 26. manifestacije „Susreti za Rudija“. „Susreti za Rudija“ dvodnevna su manifestacija koja se tradicionalno održava u čast legendarnom pilotu i heroju Domovinskog rata, Rudolfu Perešinu. U listopadu 1991. Rudolf Perešin avionom MiG-21 oznake 26112 preletio je iz Bihaća u Klagenfurt i odmah se aktivno uključio u utemeljenje lovačke komponente Hrvatskog ratnog zrakoplovstva. U Domovinskom ratu sudjelovao je u nizu borbenih akcija i herojski poginuo u akciji Bljesak 2. svibnja 1995. Svečanom otvaranju 26. susreta za Rudija nazočila je obitelj Rudolfa Perešina, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, izaslanik predsjednika Republike Hrvatske, Zorana Milanovića brigadni general Michael Križanec, župan Krapinsko-zagorske županije Željko Kolar, načelnik Općine Gornja Stubica Jasmin Krizmanić te drugi brojni predstavnici jedinica lokalne i regionalne samouprave, predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata i ostali građani. „26. susreti za Rudija“ održavaju se pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske, Vlade Republike Hrvatske i gradonačelnika Grada Zagreba. Glavni organizatori su Općina Gornja Stubica i Zagrebački zrakoplovno tehnički savez Rudolfa Perešina, a suorganizatori MORH, HRZ, MUP RH, Ministarstvo hrvatskih branitelja, Grad Zagreb, Krapinsko-zagorska županija, Turistička zajednica područja Gornja Stubica i Donja Stubica te Muzej seljačkih buna.

 U organizaciji Općine Petrijanec i suorganizaciji Udruge pripadnika 104. brigade ZNG Varaždin, dana 10. rujna 2023. godine obilježena je 32. obljetnica postrojavanja prve naoružane postrojbe 104. brigade ZNG Varaždin. Obilježavanje je započelo postrojavanjem i odlaskom uzvanika do križa i spomen ploče, gdje su položeni vijenci i zapaljene svijeće te održani prigodni govori. Obilježavanju su nazočili izaslanik župana Varaždinske županije Anđelka Stričaka načelnik Općine Bednja Damir Poljak, načelnik Općine Petrijanec Željko Posavec, predstavnici i članovi Kriznog stožera tadašnje općine Varaždin i Čakovec te predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata s područja Varaždinske županije.

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • B6

  B6

 • B7

  B7

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • C5

  C5

 • C6

  C6

 • C7

  C7

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • D6

  D6

 • D7

  D7

 • D8

  D8

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.