ODRŽANA SVETA MISA ZADUŠNICA ZA POGINULE, NESTALE I UMRLE BRANITELJE 65. SAMOSTALNE BOJNE ZNG I DRUGIH RATNIH POSTROJBI HV-a I MUP-a

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ dana 28. listopada 2023. godine nazočili su Svetoj misi zadušnici za poginule, nestale i umrle branitelje 65. samostalne bojne ZNG i drugih ratnih postrojbi Hrvatske vojske i Ministarstva unutarnjih poslova te blagoslovu zastave Udruge branitelja Općine Križ.

Uoči Svete mise, na mjesnom groblju u Križu, položeni su vijenci i zapaljene svijeće. Odavanju počasti nazočili su obitelji poginulih, nestalih i preminulih hrvatskih branitelja, hrvatski branitelji, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, izaslanik potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra hrvatskih branitelja Tome Medveda Dinko Tandara, brigadni general Rudi Stipčić, predsjednik Općinskog vijeća Općine Križ Zlatko Hrastić, predstavnici Grada Ivanić-Grada i Općine Kloštar Ivanić te predstavnici domaćina Udruge branitelja Općine Križ.

Sveta misa zadušnica, u povodu blagdana Svih svetih, održana je u Župnoj crkvi Uzvišenja Sv. Križa, a predvodio ju je vlč. mr. sc. Janko Lulić, kancelar Sisačke biskupije. Po završetku Svete mise blagoslovljena je nova zastava Udruge branitelja Općine Križ, a župni zbor izveo je hrvatsku himnu te je zvonima Župne crkve označen ponos i poštovanje prema životima svih onih koji su dali svoj život za Hrvatsku. Nakon Svete mise, uslijedio je obilazak Spomen sobe hrvatskih branitelja i druženje.

Ovim putem, zahvaljujemo se organizatorima, Općini Križ i Udruzi branitelja Općine Križ na pozivu te na organizaciji događanja u spomen na poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje. Nažalost, iz nekadašnje općine Ivanić-Grad, tijekom Domovinskog rata smrtno su stradala četvorica pripadnika brigade: Marinko Kuljanac, Perica Lovrenčić, Željko Misirić i Damir Pavlić.

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ nakon obilježavanja obišli su posljednja počivališta poginulih i preminulih pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ u mjestima Križ, Ivanić Grad i Rečica Kriška.

 • A

  A

 • A1

  A1

 • A2

  A2

 • B2

  B2

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C3

  C3

 • C4

  C4

 • C5

  C5

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • D6

  D6

 • D7

  D7

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.