OBILJEŽEN DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

 • Published in NOVOSTI

Kao i prethodnih godina, Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ organizirala je odlazak autobusom iz Varaždina u Vukovar za članove obitelji poginulih, nestalog i preminulih pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“, bivše pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“, članove Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i hrvatske branitelje kako bi sa dužnim poštovanjem odali počast žrtvama na obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

 

Tako su, članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i ove godine, dana 18. studenog nazočili obilježavanju Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje održanom u Vukovaru i Škabrnji.

 

U sklopu obilježavanja, dana 18. studenog 2023. godine kod Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti u Vukovaru organiziran je doček Ivice Nerera, bivšeg pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“, člana Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i još uvijek djelatne vojne osobe, pripadnika GOMBR-e, 2. oklopno mehanizirane bojne „PUME“  koji je prevalio put od 270 kilometara biciklom iz Varaždina u Vukovar, a sve u povodu obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

 

Članovi Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ kod Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti i kod Borovo commerce-a polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća odali su počast poginulim i nestalim pripadnicima PU Varaždinske.

 

Središnja svečanost obilježavanja započela je ispred Nacionalne memorijalne bolnice „Dr. Juraj Njavro“ gdje je održan prigodni program „Vukovar - moj izbor i u dobru i u zlu“ uz nastup klape Hrvatske ratne mornarice „Sveti Juraj“, Najboljih hrvatskih tamburaša i glumca Darka Milasa. Nakon prigodnog programa, formirana je dosad najveća Kolona sjećanja koja je krenula vukovarskim ulicama prema Memorijalnom groblju žrtava Domovinskog rata.

 

Uz Vukovarce, hrvatske branitelje i njihove obitelji te predstavnike udruga proisteklih iz Domovinskog rata, obilježavanju su nazočili i potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, potpredsjednik Vlade i ministar obrane Ivan Anušić, predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović, predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković, predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković, potpredsjednik Vlade i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović, potpredsjednik Vlade i ministar graditeljstva Branko Bačić, te ministri Grlić Radman, Vučković, Filipović, Brnjac, Piletić, Beroš i Obuljen Koržinek, uz brojne dužnosnike, pripadnika Hrvatske vojske i MUP-a, predstavnike županija i gradova te građane okupljene u čast Gradu heroja.

 

Dolaskom Kolone sjećanja na Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, okupljeni su položili ruže na posljednja počivališta poginulih i preminulih hrvatskih branitelja i civilnih žrtava, a izaslanstva su odala počast žrtvama Vukovara polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred središnjeg spomen-obilježja na Memorijalnom groblju.

 

Đakovačko-osječki nadbiskup i metropolit monsinjor Đuro Hranić predvodio je molitvu za žrtve Domovinskog rata Grada Vukovara, a svečanu euharistiju za sve poginule, nestale i preminule u Domovinskom ratu predvodio je nadbiskup mons. Giorgio Lingua, apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj.

 

Svim poginulim i nestalim u agresiji za Vukovar i Škabrnju i u agresiji na Republiku Hrvatsku, neka im je vječna slava i hvala.

 • A

  A

 • B

  B

 • B1

  B1

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • B4

  B4

 • B5

  B5

 • C

  C

 • C1

  C1

 • D

  D

 • D1

  D1

 • D2

  D2

 • D3

  D3

 • D4

  D4

 • D5

  D5

 • D6

  D6

 • E

  E

 • E1

  E1

 • E2

  E2

 • E3

  E3

 • E4

  E4

 • E5

  E5

 • E6

  E6

 • E7

  E7

 • F

  F

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.