OBILJEŽEN DAN OBRANE GRADA OSIJEKA I 32. OBLJETNICA BITKE U ŠUMI ROSINJAČA

 • Published in NOVOSTI

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“, Kluba Osječko-baranjske županije, dana 5. prosinca 2023. godine sudjelovali su na obilježavanju Dana obrane Grada Osijeka i 32. obljetnice bitke u šumi Rosinjača.

 U sklopu obilježavanja, u Crkvi sv. Rok u Osijeku održana je sveta misa za sve poginule, nestale i preminule hrvatske branitelje, a potom je paljenjem svijeća kod spomen obilježja poginulim pripadnicima 106. brigade Hrvatske vojske odana počast šesnaestorici pripadnika brigade koji su 5. prosinca 1991. godine poginuli u šumi Rosinjača.

 Počast su uz obitelji poginulih i suborce odali gradonačelnik Osijeka i izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Ivan Radić, izaslanik potpredsjednika Vlade i ministra hrvatskih branitelja Anto Zelić, izaslanik ministra obrane brigadni general Željko Ljubas, izaslanik ministra unutarnjih poslova i načelnik PU osječko-baranjske Ladislav Bece, zamjenik župana Josip Miletić, učenici Trgovačke i komercijalne škole „Davor Milas“ Osijek te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata.

 U bitci za Rosinjaču život su položili Salko Ahmić, Ivica Babaja, Pavao Begonja, Stjepan Ezer, Damir Farago, Berislav Genčić, Zoran Gnjatović, Ivan Hap, Zoran Kišasondi, Siniša Knežević, Mladen Milanković, Davor Milas, Matija Olujić, Ivan Sekanić, Goran Stjepanović i Mihajlo Pelegrin za čijim se posmrtnim ostacima još uvijek traga. Najmlađi od njih, 18-godišnji Davor Milas u trenutku pogibije bio je učenik Trgovačke škole.

 

Neka im je vječna slava i hvala!

 • A

  A

 • B

  B

 • B2

  B2

 • B3

  B3

 • C

  C

 • C1

  C1

 • C2

  C2

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.