OBILJEŽEN DAN POLICIJE I BLAGDAN SVETOG MIHOVILA

Predstavnici Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“,  dana 26. rujna 2024. godine  prisustvovali su obilježavanju Dana policije - blagdana Svetog Mihovila.

Obilježavanje Dana policije i blagdana zaštitnika policije Svetog Mihovila započelo je služenjem svete mise u katedrali Uznesenja Blažene djevice Marije u Varaždinu za sve poginule, nestale i preminule policajce, koju je predvodio biskup Varaždinske županije mons. Bože Radoš.

Nakon svete mise odana je počast poginulim i nestalim policijskim službenicima polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća u spomen-sobi i kod spomen-panoa u prostorijama Policijske uprave te kod Spomen obilježja poginulim i nestalim policajcima Policijske uprave Varaždin u Domovinskom ratu, ispred Policijske uprave varaždinske.

Tom je prilikom načelnik Policijske uprave varaždinske Predrag Benčić sa svojim zamjenikom Daliborom Božićem i drugim suradnicima, polaganjem vijenca i paljenjem svijeća odao počast svim poginulim i nestalim pripadnicima Policijske uprave Varaždin, koja je u vrijeme Domovinskog rata uključivala današnje policijske uprave varaždinsku i međimursku.

Nakon položenog cvijeća i svijeća te odsviranog mirozova, molitvom i sjećanjem na žrtvu poginulih branitelja, nazočnima se obratio vlč. Ivica Horvat, kapelan Policijske kapelanije Policijske uprave varaždinske

Svečanosti obilježavanja uz načelnika PU Varaždinske prisustvovali su i zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec te predstavnica Ministarstva hrvatskih branitelja Snježana Hunjet, članovi obitelji poginulih i nestalih policijskih službenika te članovi udruga proisteklih iz Domovinskog  rata.
Program obilježavanja nastavljen je u Gradskom muzeju Varaždin u Palači Herzer gdje je uprilićeno svečano otvorenje izložbe pod nazivom Budi zakon! Jučer - danas - sutra, kojoj su prisustvovali članovi obitelji poginulih, nestalih i preminulih policijskih službenika,  saborski zastupnik i načelnik Općine Gornji Kneginec Goran Kaniški, savjetnik ministra Unutarnjih poslova Faber Vladimir, zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec, gradonačelnik Varaždina dr.sc. Neven Bosilj, gradonačelnica Varaždinskih Toplica Dragica Ratković, gradonačelnik Lepoglave Marijan Škvarić, gradonačelnik Ivanca Milorad Batinić, zamjenica načelnika Policijske akademije Mirjana Abramović, zatim načelnici općina s područja Varaždinske županije, direktor Policijske uprave Maribor gospodin Beno Meglič sa suradnicima, policijski službenici iz Policijske uprave Murska Sobota, predstavnici državnog odvjetništva i drugih institucija i udruga te drugi gosti.

Svečanu akademiju i otvorenje izložbe svojim su izvedbama uveličali Policijska klapa „Sveti Mihovil“ te tamburaški sastav „Biseri“, a izložba se može razgledati do 22. studenoga 2024.  godine.

Ovim putem još jednom se zahvaljujemo PU Varaždinskoj na pozivu.

• A1

• A2