POMOĆ STRADALIMA NA PODRUČJU POGOĐENIM POTRESOM

Udruga veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ od samog početka krize nastale potresom u Sisačko-moslavačkoj županiji, na razne načine kroz svoje članove, nastoji pomoći žrtvama potresa. U stalnom smo kontaktu s dijelom naših bivših pripadnika „Puma“ iz Sisačko – moslavačke županije i prikupljamo podatke o potrebama ljudi na potresom pogođenom području. Ovim putem molimo da nam se jave naši bivši pripadnici „Puma“ s kojima još nismo kontaktirali ( jer nemamo kontakt brojeve), a pogođeni su potresom, kako bi učinkovito mogli pomoći u sanaciji nastale štete na objektima.

Do sada je Udruga na razne načine organizirala dostavu pomoći na područja pogođena potresom u vidu prehrambenih proizvoda, higijenskih potrepština, raznog građevinskog materijala, grijalica, agregata, cerada, kreveta i slično.

I dalje smo u kontaktu s HGSS-om i Crvenim Križem i vodimo razgovore, ukoliko će biti potrebno, za odlazak na teren na poslove raščišćavanja terena i radi ciljane pomoći. Po našim informacijama, pomoć u vidu rada i sanacije na terenu, te obnove, bit će potrebna i u idućim tjednima i mjesecima koji su pred nama. U tome ćemo sudjelovati, kao Udruga u suradnji s Ministarstvom hrvatskih branitelja i u financijskom i volonterskom smislu.

Zahvaljujemo svima koji su nas ovih dana zvali, i pojedincima i udrugama  i nudili svoje ruke, svoju materijalnu i svaku drugu pomoć kako bi pomogli žrtvama potresa. Sve daljnje obavijesti o načinu na koji će Udruga djelovati i što će biti potrebno napraviti, pružit ćemo putem naše web i Facebook stranice.

Nadamo se da će podrhtavanja tla i potresi uskoro prestati i da će se ljudi moći vratiti svojem normalnom životu.