Obilježen Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 26. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“

 • Published in NOVOSTI

Veterani 7. gardijske brigade „PUMA“ i ove su godine diljem Republike Hrvatske dostojanstveno obilježili Dan pobjede i domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja i 26. obljetnicu vojno-redarstvene operacije „Oluja“.

Članovi Udruge i bivši pripadnici brigade prisustvovali su proslavama u Varaždinskim Toplicama, Svibovcu Topličkom,  Lepoglavi, Goričanu, Koprivnici, Bjelovaru, Krapini i šire.

Svečanost obilježavanja 26. godišnjice VRO ''Oluja'' održala se 03. kolovoza u Vrsnom kod Šibenika gdje je, uz prigodni program,  odigrana revijalna malonogometna utakmica između bivših pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“ i 113. brigade HV.

Svečano obilježavanje Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i 26. obljetnice VRO „Oluja“ nastavilo se 04. kolovoza polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća na centralnim grobljima diljem Lijepe naše, pa tako i u Varaždinu na Varaždinskom groblju kod Križa branitelja. Nakon toga župan Varaždinske županije Anđelko Stričak priredio je prijem u atriju županijske palače za ratne zapovjednike postrojbi koje su imale sjedište u Varaždinu. Paralelno s prijemom kod župana, izaslanstvo Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ i zapovjednik 2. OMB „Pume“, bojnik Stjepan Jalžabetić, zapalili su svijeće i položili vijenac  poginulim, nestalom i preminulim pripadnicima 7. gardijske brigade „Puma“ u spomen kapelici Sv. Jurja u varaždinskoj vojarni 7. gardijska brigada „Pume“.

 

Posebnost ovogodišnje 26. obljetnice VRO „Oluja“ bilo je prigodno bicikliranje Ivice Nerera, bivšeg pripadnika 7. gardijske brigade „Puma“, člana Udruge veterana „PUMA“ i  pripadnika 2. OMB „Pume“,  od Varaždina do Knina u tri etape od 3. - 5. kolovoza 2021. godine. Ivica Nerer je na svojem putovanju dugom 390 km biciklirao pod sloganom „Kad krenemo gorit će i nebo i zemlja“!

Unatoč kiši, veliki broj ljudi okupio se u 7,30 sati na ulazu u Knin, u našoj ulici, 7. gardijske brigade „Puma“, gdje smo dočekali našeg Ivicu. 

Glavna svečanost prigodno se održala u gradu Kninu u koji je 05. kolovoza 1995. godine 7. gardijska brigada „PUMA“ prva ušla kao oslobodilačka postrojba. Oko 70 bivših pripadnika 7. gardijske brigade „PUMA“ i članova Udruge veterana „PUMA“ prisustvovalo je svečanosti u Kninu koja je započela budnicom, moto defileom i polaganjem  vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomenika hrvatske pobjede „Oluja 95“, nakon čega je molitvu predvodio vojni ordinarij biskup Jure Bogdan. Nastavilo se centralnom svečanošću na stadionu NK „Dinara“, gdje se video zidom pratilo podizanje Hrvatske zastave na Kninskoj tvrđavi, čitanjem imena 239 poginulih i 2 nestala branitelja u VRO „Oluja“, te prigodnim govorima.

 

Ovim putem Udruga zahvaljuje svima koji se s dostojanstvom i ponosom sjećaju naših prijatelja suboraca, koji su ugradili živote u slobodu i neovisnost Republike Hrvatske, te obilježavaju važne trenutke iz novije Hrvatske povijesti i Domovinskog rata.

 

SEMPER PRIMUS

 

 • 2021 06 08 Danpobvz

  2021 06 08 Danpobvz

 • AGroblje 2

  AGroblje 2

 • BPrijem 1

  BPrijem 1

 • BPrijem 10

  BPrijem 10

 • BPrijem 11

  BPrijem 11

 • BPrijem 4

  BPrijem 4

 • BPrijem 7

  BPrijem 7

 • Ckapelica 1

  Ckapelica 1

 • Ckapelica 2

  Ckapelica 2

 • Ckapelica 3

  Ckapelica 3

 • Gorian 1

  Gorian 1

 • Gorian 2

  Gorian 2

 • Gorian 3

  Gorian 3

 • Knin 1

  Knin 1

 • Knin 12

  Knin 12

 • Knin 13

  Knin 13

 • Knin 14

  Knin 14

 • Knin 15

  Knin 15

 • Knin 16

  Knin 16

 • Knin 17

  Knin 17

 • Knin 19

  Knin 19

 • Knin 2

  Knin 2

 • Knin 20

  Knin 20

 • Knin 21

  Knin 21

 • Knin 22

  Knin 22

 • Knin 23

  Knin 23

 • Knin 3

  Knin 3

 • Knin 5

  Knin 5

 • Knin 9

  Knin 9

 • Knin A

  Knin A

 • Knin B

  Knin B

 • Nerer1

  Nerer1

 • Nerer2

  Nerer2

 • Nerer3

  Nerer3

 • Nerer4

  Nerer4

 • Nerer5

  Nerer5

 • Nerer6

  Nerer6

 • Nerer7

  Nerer7

 • Nerer8

  Nerer8

 • Nerer9

  Nerer9

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.