OBILJEŽENE OBLJETNICE USTROJAVANJA 9. GARDIJSKE BRIGADE „VUKOVI“ I 1. GARDIJSKE BRIGADE „TIGROVI“

 • Published in NOVOSTI

U gospićkoj vojarni “9. GBR Vukovi” u četvrtak je proslavljena 29. obljetnica te gardijske brigade i 14. obljetnica Motorizirane bojne “Vukovi”, na čemu su veteranima i novim naraštajima čestitali predsjednik Republike Zoran Milanović i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved. Svečanost je započela misnim slavljem u katedrali Blažene Djevice Marije u Gospiću, a središnja svečanost održana je u vojarni 9. gardijske brigade Vukovi kod spomen-obilježja poginulim, nestalim i umrlim pripadnicima brigade, gdje su položeni vijenci i zapaljene svijeće za 56 poginulih pripadnika brigade. Svečanosti su, uz obitelji poginulih i nestalih pripadnika 9. gardijske brigade te ratne zapovjednike i pripadnike Vukova, nazočili predsjednik Republike Zoran Milanović, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora, župan ličko-senjski Ernest Petry, zapovjednik Hrvatske kopnene vojske general-pukovnik Boris Šerić, izaslanik ministra obrane, ravnatelj Uprave za ljudske potencijale Ivan Jušić i izaslanica gradonačelnika Grada Gospića, predsjednica Gradskog vijeća Ana-Marija Zdunić, te predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, među ostalima i predstavnici naše Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“. Tom prigodom 18 mladih pripadnika današnjeg ustroja HV-a dobilo je crne beretke, kao simboličan znak da su uspješno završili specijalističku i integracijsku obuku te ušli u sastav Bojne Vukovi. U petak, 5. studenoga 2021. godine u Zagrebu je obilježena 31. obljetnica osnivanja 1. gardijske brigade „Tigrovi“, te 14. obljetnica 1. mehanizirane bojne „Tigrovi“, a obilježavanju su nazočili i predstavnici naše Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“. Tim povodom u Crkvi Sv. Križa u Sigetu služena je misa za poginule, nestale i umrle pripadnike Tigrova, a u vojarni Croatia kod spomen-obilježja poginulim Tigrovima odana im je počast polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća. Svečanosti su, uz obitelji poginulih, nestalih i umrlih Tigrova te pripadnike 1. gardijske brigade i bojne Tigrovi, nazočili predsjednik Republike Zoran Milanović, potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved, ujedno izaslanik predsjednika Vlade, izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora Ante Deur, ministar obrane Mario Banožić, zamjenik načelnika Glavnog stožera OSRH general-pukovnik Siniša Jurković, zapovjednik Hrvatske kopnene vojske general-pukovnik Boris Šerić, zapovjednik Gardijske mehanizirane brigade brigadni general Dražen Ressler, gradonačelnik Grada Zagreba Tomislav Tomašević i drugi uzvanici. Tom prigodom 47 pripadnika 1. motorizirane bojne Tigrovi dobilo je crne beretke, koje su mladim Tigrovima uručili predsjednik Milanović, ministri Medved i Banožić, generali Jurković i Ressler te predstavnici Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade Tigrovi. Čestitamo svim bivšim pripadnicima 9. gardijske brigade „Vukovi“ i 1. gardijske brigade „Tigrovi“ njihove velike obljetnice, a svim poginulim i nestalim u agresiji na Republiku Hrvatsku, neka je vječna slava i hvala.

 

 • Tigrovi 1

  Tigrovi 1

 • Tigrovi 2

  Tigrovi 2

 • Tigrovi 3

  Tigrovi 3

 • Tigrovi 4

  Tigrovi 4

 • Tigrovi 5

  Tigrovi 5

 • Tigrovi 6

  Tigrovi 6

 • Vukovi 1

  Vukovi 1

 • Vukovi 3

  Vukovi 3

 • Vukovi 4

  Vukovi 4

 • Vukovi 5

  Vukovi 5

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.