ODRŽANA MANIFESTACIJA „31 KRUNICA ZA 31 GODINU“

 • Published in NOVOSTI

Dana 23. travnja 2022. godine Udruga veterana 7. gardijska brigada „Puma“ i Moto klub 4. gardijska – Split tradicionalno su i ove godine u Varaždinu organizirali manifestaciju „31 krunica za 31 godinu“ kojom se čuvaju vrijednosti Domovinskog rata i žrtva koju su podnijeli svi koji su ugradili živote u slobodu i neovisnost Republike Hrvatske.
Moto klub 4. gardijske - Split ovom aktivnošću, u suradnji s udrugama proisteklim iz Domovinskog rata, povezuje sve krajeve Domovine posjećivanjem mjesta koja su od izuzetne važnosti za Domovinski rat i noviju hrvatsku povijest, čime se čuva sjećanje na sve ono što su hrvatski branitelji i svi koji su podnijeli žrtvu ostavili u nasljeđe budućim naraštajima. Polaganjem krunica, koje su za ovu prigodu izrađene i blagoslovljene u Svetištu Kraljice mira u Međugorju, na spomen obilježjima iz Domovinskog rata odaje se počast žrtvama i čuva dostojanstvo Domovinskog rata.

Manifestacija se provodi od 20. do 28. travnja diljem Hrvatske, tom prigodom karavana motorista proći će

2 700 km u 8 dana. U sjeverozapadnoj Hrvatskoj krunica se položila u Varaždinu, Koprivnici i Bjelovaru. 
U kapelici Sv. Jurja u Vojarni 7. gardijske brigade „Puma“  u Varaždinu u nazočnosti hrvatskih branitelja, predstavnika udruga iz Domovinskog rata te građana, na oltar kapelice položena je krunica uz molitvu koju je vodio velečasni Ivica Horvat, vojno-policijski kapelan, te su zapaljene svijeće, nakon čega su se okupljenima kratko obratili predsjednik Udruge veterana 7. gardijska brigada „Puma“ Robert Puja i predsjednik Moto kluba 4. gardijska – Split Zlatko Borojević.

 

 • 1

  1

 • 10

  10

 • 11

  11

 • 12

  12

 • 13

  13

 • 14

  14

 • 15

  15

 • 16

  16

 • 17

  17

 • 18

  18

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

 • 7

  7

 • 8

  8

 • 9

  9

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.