ODRŽANA MANIFESTACIJA „31 KRUNICA ZA 31 GODINU“

Dana 23. travnja 2022. godine Udruga veterana 7. gardijska brigada „Puma“ i Moto klub 4. gardijska – Split tradicionalno su i ove godine u Varaždinu organizirali manifestaciju „31 krunica za 31 godinu“ kojom se čuvaju vrijednosti Domovinskog rata i žrtva koju su podnijeli svi koji su ugradili živote u slobodu i neovisnost Republike Hrvatske.
Moto klub 4. gardijske - Split ovom aktivnošću, u suradnji s udrugama proisteklim iz Domovinskog rata, povezuje sve krajeve Domovine posjećivanjem mjesta koja su od izuzetne važnosti za Domovinski rat i noviju hrvatsku povijest, čime se čuva sjećanje na sve ono što su hrvatski branitelji i svi koji su podnijeli žrtvu ostavili u nasljeđe budućim naraštajima. Polaganjem krunica, koje su za ovu prigodu izrađene i blagoslovljene u Svetištu Kraljice mira u Međugorju, na spomen obilježjima iz Domovinskog rata odaje se počast žrtvama i čuva dostojanstvo Domovinskog rata.

Manifestacija se provodi od 20. do 28. travnja diljem Hrvatske, tom prigodom karavana motorista proći će

2 700 km u 8 dana. U sjeverozapadnoj Hrvatskoj krunica se položila u Varaždinu, Koprivnici i Bjelovaru.
U kapelici Sv. Jurja u Vojarni 7. gardijske brigade „Puma“  u Varaždinu u nazočnosti hrvatskih branitelja, predstavnika udruga iz Domovinskog rata te građana, na oltar kapelice položena je krunica uz molitvu koju je vodio velečasni Ivica Horvat, vojno-policijski kapelan, te su zapaljene svijeće, nakon čega su se okupljenima kratko obratili predsjednik Udruge veterana 7. gardijska brigada „Puma“ Robert Puja i predsjednik Moto kluba 4. gardijska – Split Zlatko Borojević.