DODJELA PRIZNANJA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 7. GARDIJSKOJ BRIGADI „PUMA“

Povodom obilježavanja 30. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade „Puma“, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, dana 15. prosinca 2022. godine u Županijskoj palači upriličio je svečani prijem za bivše pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“ i članove Udruge veterana 7. gardijske brigade „PUMA“ .

Tom prilikom, Udruzi veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ uručeno je priznanje Varaždinske županije za doprinos 7. gardijske brigade „Puma“  u oslobađanju Republike Hrvatske i žrtvu koju su podnijeli tijekom Domovinskog rata te humanitarni mirnodopski rad.

Priznanje je djelo slikara i grafičara Dražena Pavlovića, a izrađeno je u tehnici akvarela i ulja na platnu.

1. gardijska brigada „Puma“ osnovana je 23. prosinca 1992. godine. Kroz brigadu je prošlo više od 4.500 pripadnika, od kojih je 91 pripadnik poginuo i jedan se vodi kao nestali.

Priznanje Varaždinske županije u ime Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ primio je predsjednik udruge, Robert Puja.

Zahvaljujemo županu Varaždinske županije Anđelku Stričaku i Varaždinskoj županiji na uručenom javnom priznanju.

• A1

• D