DODJELA PRIZNANJA VARAŽDINSKE ŽUPANIJE 7. GARDIJSKOJ BRIGADI „PUMA“

 • Published in NOVOSTI

Povodom obilježavanja 30. obljetnice osnutka 7. gardijske brigade „Puma“, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, dana 15. prosinca 2022. godine u Županijskoj palači upriličio je svečani prijem za bivše pripadnike 7. gardijske brigade „Puma“ i članove Udruge veterana 7. gardijske brigade „PUMA“ .

Tom prilikom, Udruzi veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ uručeno je priznanje Varaždinske županije za doprinos 7. gardijske brigade „Puma“  u oslobađanju Republike Hrvatske i žrtvu koju su podnijeli tijekom Domovinskog rata te humanitarni mirnodopski rad.

Priznanje je djelo slikara i grafičara Dražena Pavlovića, a izrađeno je u tehnici akvarela i ulja na platnu.

 1. gardijska brigada „Puma“ osnovana je 23. prosinca 1992. godine. Kroz brigadu je prošlo više od 4.500 pripadnika, od kojih je 91 pripadnik poginuo i jedan se vodi kao nestali.

Priznanje Varaždinske županije u ime Udruge veterana 7. gardijska brigada „PUMA“ primio je predsjednik udruge, Robert Puja.

Zahvaljujemo županu Varaždinske županije Anđelku Stričaku i Varaždinskoj županiji na uručenom javnom priznanju.

SEMPER PRIMUS

 • A

  A

 • A1

  A1

 • B

  B

 • C

  C

 • D

  D

 • E

  E

 • F

  F

  PODACI O UDRUZI

  Udruga veterana 7. Gardijska brigada PUMA

  Harambašićeva 34 42000 Varaždin

  Predsjednik : 095 906 4824

  Tajnik: 095 230 0652

  administrativni tajnik 095 230 0650

  e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

  radno vrijeme pon - pet 08 - 15 sati

   

  UVJETI KORIŠTENJA

  Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na web stranici Udruge ne smiju se reproducirati, distribuirati ili na bilo koji način koristiti u komercijalne svrhe bez izričitog pristanka udruge. Dokumenti, podaci i informacije objavljeni na ovoj web stranici mogu se koristiti samo za individualne potrebe korisnika uz poštivanje svih autorskih i vlasničkih prava trećih osoba.